Tańsze niż myślisz!
 

Sprzedawane przez nas orzechy pistacjowe są tańsze od popularnych prażonych i solonych pistacji w łupinach!

Około 55 % wagi prażonych, solonych pistacji stanowią łupiny, a ok. 5-7 % to orzechy nie w pełni wartościowe, tj. w zamkniętej łupinie, wyschnięte, gorzkie w smaku lub też same łupiny. Zatem tylko ok. 40 % ich wagi nadaje się do spożycia. Aby otrzymać realny koszt, należy pomnożyć ich cenę razy 2.5, co czyni je droższymi od sprzedawanych przez nas łuskanych pistacji.

Przykład:

1 kg prażonych i solonych pistacji w sklepie spożywczym kosztuje 60 zł (pistacje w mniejszych opakowaniach są dużo droższe). Po obraniu ich z łupin i usunięciu orzechów mało wartościowych otrzymasz tylko ok. 400 g orzechów. W rzeczywistości kosztują więc aż 150 zł/kg!
Cena pistacji w naszym sklepie wynosi od 88,92 zł do 114,00 zł/kg (100 g kosztuje 11,40 zł) plus koszty przesyłki.

 

Pamiętaj, solone i prażone pistacje nie są tak zdrowe, jak się powszechnie uważa.

1. Najpopularniejszy proces prażenia pistacji, tj. z użyciem oleju, wiąże się z wzbogaceniem ich składu o szkodliwe izomery trans kwasów tłuszczowych, które zwiększają ryzyko m.in. chorób sercowo - naczyniowych.

2. Proces prażenia pistacji zmniejsza nawet o połowę ilość zawartych w nich antyoksydantów oraz istotnie zmniejsza poziom substancji odżywczych i witamin.

3. Nadmiar spożywanej soli (zawartej m.in. w tych pistacjach) powoduje nadciśnienie tętnicze, miażdżycę i zwiększa ryzyko zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe. Ponadto sól zatrzymuje wodę w organizmie, co prowadzi do powstawania obrzęków i powoduje zwiększenie masy ciała.

 

 Zapraszamy na nasze profile na Facebooku i Instagramie. Znajdziesz tam m.in. wiele przepisów kulinarnych z pistacjami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl